ارسال بار به لیژ ( حمل هوایی لیژ )

بهترین روش برای ارسال بار به لیژ با کمترین هزینه

اگر قصد ارسال محموله و کالا به لیژ در بلژیک را دارید می توانید با شماره پرتو کارگو در تماس باشید و با بهترین کیفیت محموله های خود را منتقل کنید . ارسال انواع کالا و اثاثیه و لوازم شخصی به نقاط مختلف بلژیک و خصوصا برای لیژ در اسرع وقت انجام میشود .

پرتو کارگو برای ارسال بار به لیژ از روش حمل هوایی استفاده می نماید که در مدت 3-4 روز کاری محموله های شما را به فرودگاه این شهر منتقل می نماید . ارسال هوایی برای لیژ تخصص مجموعه پرتو کارگو است و از طریق فرودگاه امام خمینی تهران در اسرع وقت انجام میشود.

حمل و نقل نقل بین المللی که توسط مجموعه پرتو کارگو ارائه میشود به صورت کامل تحت پوشش بیمه نامه قرار خواهد داشت و برای بسته بندی محموله ها نیز بهترین خدمات در اختیارتان قرار میگیرد.

ارسال بار به لیژ به صورت همه روزه انجام میشود و بدون محدودیت در حجم و وزن محموله می توانید انتقال کالاها را انجام دهید.

ارسال-بار-به-لیژ-در-بلژِیک
ارسال-بار-به-لیژ-در-بلژِیک

ارسال بار به لیژ به صورت فریت بار مسافری

همانطور که قبلا گفته شد ، یکی از روش های ارسال بار به لیژ ، روش فریت بار مسافری است . از آنجایی که ایرلاین های مختلف امکان حمل بار بیش از 30 کیلوگرم را برای مسافران فراهم نمی نمایند ، در صورت همراه داشتن بار اضافه یا سنگین بودن چمدان ها جریمه های سنگینی در نظر میگیرند.

از همین جهت می توانید از طریق روش فریت بار مسافری محموله و کالاهای خود را از ایران به لیژ ارسال کنید. 

در روش فریت بار مسافری در صورتی که قصد مسافرت به لیژ را دارید می تواند با ارائه بلیط پرواز چمدان های اضافی خود را از این طریق با هزینه ای کمتر 3-4 روز قبل از پرواز به لیژ ارسال نمایید و در زمان ورود به لیژ محموله خود را از گمرک فرودگاه تحویل بگیرید.

ارسال بار به لیژ به روش فریت بار مسافری با استفاده از هواپیماهای مسافری انجام میشود و از آنجایی که تعداد پرواز های هواپیماهای مسافری زیاد است معمولا محموله در اسرع وقت به مقصد ارسال می شوند.

این روش برای ارسال محموله و کالا برای سایر اشخاص در لیژ نیز کاربرد دارد که می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان پرتو کارگو با اطلاعات کافی و لازم را کسب نمایید. 

ارسال بار به بلژیک را به متخصصین پرتو کارگو بسپارید تا با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت محموله های شما منتقل شوند .

ارسال بار به لیژ به صورت کارگو 

یکی دیگر از روش هایی که برای ارسال بار به لیژ مورد استفاده قرار میگیرد روش کارگو می باشد. در روش کارگو محموله های شما از طریق خطوط هواپیمایی و با استفاده از هواپیما های کارگو بارگیری و منتقل می شوند.

این روش امکان بارگیری و ارسال محموله های در حجم زیاد و یا وزن زیاد را فراهم می نماید . از همین جهت معمولا روش کارگو برای انتقال محموله ها و کالاهای تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

در روش کارگو ، هرچه وزن و حجم محموله بیشتر باشد هزینه های انتقال شما کاهش خواهد شد.  به عنوان مثال ، یکی از کاربرد های این روش می تواند ارسال کامل اثاثیه یک منزل به لیژ باشد.

برای ارسال بار به لیژ به صورت کارگو می توانید از طریق شماره های ما با کارشناسان متخصص در پرتو کارگو مشاوره نموده و انتقال کالاهای خود را انجام دهید. برای ارسال بار به بروکسل نیز می توانید از طریق شماره های ما بهترین خدمات را با کمترین هزینه ثبت سفارش کنید و با خیال آسوده محموله های خود را منتقل کنید.

کارگو-هوایی-برای-لیژ
کارگو-هوایی-برای-لیژ

مدارک مورد نیاز برای ارسال هوایی به لیژ چیست  ؟ 

اگر قصد ارسال هوایی بار به لیژ به صورت هوایی دارید ، باید به نکاتی توجه داشته باشید. کامل بودن مدارک از مهمترین مواردی است که برای ارسال بار به لیژ و تحویل آن در فرودگاه باید مدنظر قرار گیرد. 

 • تصویر پشت و روی کارت ملی شخص فرستنده
 • تصویر صفحه اول پاسپورت شخص فرستنده
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص فرستنده در ایران
 • تصویر پاسپورت شخص دریافت کننده در لیژ
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل مقصد تحویل گیرنده در لیژ
 • تهیه لیست کالاها یا همان پکینگ لیست

چنانچه قصد ارسال بار تجاری به لیژ را دارید ، لازم است تا مدارک زیر را نیز ارائه نمایید :

 •  صدور فاکتور کالاها برای بارهای تجاری
 • ارائه کارت بازرگانی و یا معرفی نامه از شرکت جهت ارسال بار تجاری به لیژ
 • دریافت مجوزهای لازم جهت اخذ مجوز صادراتی در صورت لزوم
 • تهیه پکینگ لیست و لیست بارهای موجود برای ارسال

در خصوص ارسال بار به لیژ یا سایر شهر های بلژیک ، در صورتی که مدارک شما ناقص می باشد و یا نیاز به هماهنگی برای تحویل بار دارید با شماره های ما در تماس باشید . بهترین راهکار ها در اسرع وقت در اختیار شما قرار میگیرد. با خدمات پرتو پرواز کارگو هیچ مشکلی در ارسال محموله ها به صورت هوایی به لیژ وجود ندارد.

ارسال بار به اندرلخت و ارسال بار به آنتورپ نیز به صورت تخصصی انجام میشود و با کمترین قیمت امکان انتقال محموله ها برای شما فراهم میشود.

موارد ممنوعه برای حمل هوایی به لیژ چیست ؟ 

خطوط هوایی معمولا از ورود برخی اقلام به دلیل احتمال ایجاد خطر برای پرواز جلوگیری می نمایند که برای ارسال هوایی به لیژ نیز این امر وجود دارد. برخی اقلام که امکان انفجار ، آتش سوزی و . . . دارند جزوی از این لیست هستند.

موارد ممنوعه برای حمل هوایی به لیژ به صورت زیر هستند : 

 1. مواد خوراکی نظیر خشکبار ( آجیل و تنقلات ) 
 2. مواد غذایی شامل حبوبات ، برنج و . . . 
 3. میوه و سبزیجات خشک و منجمد
 4. عرقیات و ترشیجات 
 5. اقلام آرایشی و بهداشتی ، عطر و ادکلن
 6. انواع دارو و یا دخانیات 
 7. موارد قابل اشتعال 
 8. مواد سمی 
 9. سیگار و مواد مخدر 

برخی موارد نیز توسط گمرکات 2 کشور ممنوع الورود و ممنوع الخروج می باشند . به عنوان مثال ، ارسال عتیقه به لیژ یا سایر شهر های بلژیک مطلقا امکان پذیر نمی باشد.

ارزیاب های گمرکی قبل از ارسال محموله ها در فرودگاه امام خمینی تمامی محموله ها را مورد بررسی قرار میدهند تا محموله فاقد هرگونه اشیاء عتیقه یا ممنوعه باشد. 

اگر برای ارسال بار به لیژ به صورت هوایی نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با شماره های پرتو کارگو در تماس باشید. 

ارسال-هوایی-برای-لیژ-بلژیک
ارسال-هوایی-برای-لیژ-بلژیک

هزینه های ارسال هوایی به لیژ چقدر است ؟ 

برای ارسال بار به لیژ به صورت هوایی ، هزینه های حمل و نقل محموله ها بر اساس وزن حجمی محموله ها مورد محاسبه قرار میگیرد. 

در مورد وزن حجمی لازم است بدانید تمامی شرکت های هواپیمایی جهت یک متر مکعب بار تقریبا 167 کیلوگرم شما را شارژ می نمایند. یعنی اگر شما باری داشته باشید که سبک باشد (مثلا ۱۲۰ کیلوگرم) و حجم آن یک متر مکعب باشد بنا بر قوانین شرکت هواپیمایی وزن محاسباتی بار شما 167 کیلوگرم درج خواهد شد.

اما در صورتی که بار شما با حجم یک متر مکعب دارای وزن ۳۰۰ کیلوگرم باشد شما طبق همین قانون ملزم به پرداخت هزینه فریت بار جهت ۳۰۰ کیلوگرم هستید. نحوه اندازه گیری وزن حجمی نیز ، اندازه طول ضرب در عرض ضرب در ارتفاع هر جعبه ، به سانتی متر ، تقسیم آن عدد به ۶۰۰۰ است. در صورتی که عدد به دست آماده از وزن جعبه شما بیشتر باشد « عدد به عنوان وزن محاسباتی بار» شما توسط شرکت هواپیمایی در نظر گرفته می شود.

هزینه ارسال بار به لیژ در فریت بار یا حمل هوایی بار به فرودگاه‌های مهم دنیا از نحوه توزین خاصی پیروی می‌کند.معیار توزین جهت ارسال بار هوایی به دو صورت است :‌

 1. عدد روی باسکول گمرک
 2. وزن حجمی مطابق قوانین ایرلاین

در صورتی که هر ۱ متر مکعب بار شما روی باسکول بیش از ۱۶۷ Kg باشد، عدد روی باسکول به عنوان وزن محاسباتی بار شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر هر ۱ متر مکعب از بار شما وزنی کمتر از ۱۶۷ کیلوگرم داشته باشد طبق قوانین شرکت هواپیمایی حداقل وزنی که برای یک متر مکعب بار شما در نظر می‌گیرند همان ۱۶۷ کیلوگرم خواهد بود 

ممکن است محاسبه هزینه ارسال بار به لیژ بر اساس فرمول های بالا کمی پیچیده باشد . به همین جهت می توانید با تماس با شماره های پرتو پرواز کارگو و اعلام وزن و ابعاد محموله خود ، کمترین هزینه را از کارشناسان ما استعلام نمایید. 

مراحل ارسال هوایی بار به لیژ

برای ارسال بار به لیژ به صورت هوایی مراحل انجام کار به صورت زیر می باشد : 

 1. تماس با کارشناسان مجموعه پرتو کارگو
 2. مشاوره تخصصی و ارائه اطلاعات مربوط به وزن و ابعاد و نوع محموله
 3. بررسی مدارک ارسال کننده 
 4. بسته بندی
 5. انتقال محموله به فرودگاه امام
 6. انجام تشریفات گمرکی 
 7. پالت بندی
 8. صدور بارنامه حمل هوایی برای لیژ 

در مرحله اول ، قبل از ارسال هوایی به لیژ باید مشخصات محموله خود را به صورت دقیق به کارشناسان ارائه نمایید تا امکان سنجی ارسال محموله انجام شود. سپس نیاز به بسته بندی محموله داریم تا محدوده در هنگام حمل و نقل دچار مشکل و خسارت نشود.

در مراحل تشریفات گمرکی ، محموله توسط ارزیاب های گمرک مورد بررسی قرار خواهد گرفت . سپس از طریق دستگاه x-ray نیز مورد بررسی کامل قرار میگیرد.

در نهایت ، محموله در محل بارگیری پالت بنده شده و بارنامه حمل هوایی با کد رهگیری خدمت شما تقدیم می شود. 

برای ارسال بار به لیژ فقط کافیست با شماره های ما در تماس باشید . کاملترین خدمات بدون سختی توسط کارشناسان انجام خواهد شد.

ارسال هوایی لوازم شخصی و اثاثیه به لیژ 

یکی از خدماتی که از طریق حمل هوایی به لیژ انجام می شود ، انتقال اثاثیه و لوازم خانه و وسایل شخصی می باشد .  در این روش شما عزیزان می توانید لوازم شخصی مانند لباس ، کتاب و . . . را از طریق خطوط هوایی و حمل بین المللی به لیژ ارسال نمایید. 

برای ارسال لوازم شخصی به لیژ به صورت هوایی بهترین راه قرار دادن این وسایل داخل یک چمدان و یا یک کارتن محکم می باشد . وسایل شما در گمرک ایران بازبینی شده و در صورت عدم وجود موارد ممنوعه مجموعه پرتو کارگو در اسرع وقت بسته های شما را به لیژ ارسال خواهد نمود. 

از این طریق می توانید لوازم منزل را نیز ارسال نمایید . بسیاری از مهاجرین برای کاهش هزینه های خود اقدام به انتقال لوازمی مانند یخچال ، تلویزیون ، مبلمان و . . .  می نمایند که این امر نیز از طریق حمل هوایی به لیژ امکان پذیر خواهد بود.

ارسال هوایی زعفران به لیژ 

یکی از محموله هایی که توسط پرتو کارگو به صورت هوایی به لیژ ارسال میشود زعفران است . در حمل هوایی به لیژ هر پاسپورت امکان ارسال زعفران تا 100 گرم را دارد. از همین جهت قوانین سفت و سختی برای ارسال زعفران اعمال می شود. 

اگر قصد دارید مقداری زعفران به صورت هوایی به لیژ ارسال نمایید بهتر است ابتدا با کارشناسان مجموعه پرتو کارگو در تماس باشید . مشاوران ما آماده ارائه راهنمایی کامل به شما عزیزان هستند .

ارسال فرش به صورت هوایی به لیژ 

یکی دیگر از اقلامی که توسط هموطنان به لیژ ارسال میشود انواع فرش دستباف و ماشینی می باشد . برای ارسال فرش نیز پرتو کارگو به صورت تخصصی امکان ارسال را فراهم می نماید.

از نظر گمرک فرودگاه ، اگر محموله فرش ارسال شده به قصد موارد تجاری نبوده و عتیقه نیز نباشد امکان ارسال آنها به لیژ میسر است.

تعداد فرش ارسال و نوع آنها برای تشخیص تجاری بودن محموله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای ارسال بار به لیژ به صورت هوایی تنها کافیست با شماره های پرتو کارگو در تماس باشید.

درباره لیژ

شهرلیژ(به فرانسوی: Liège) در شهرستان لیژ در استان لیژ در منطقهٔ فدرال والوون در کشور بلژیک واقع شده‌است. دانشگاه معروف لیژ در این شهر واقع است. لیژ، از شهرهای بزرگ کشور بلژیک است و مرکز استانی به همین نام هم می باشد. به دلیل همسایگی این شهر با کشورهای آلمان و هلند بیشتر مردم این شهر به زبان های هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند و واحد پول نیز در این شهر مانند تمامی شهرهای بلژیک، یورو می باشد. قطعا زمانی که شما قصد بلژیک گردی را داشته باشید بعد از بروکسل، آنتورپ و بروژ نوبت به شهر لیژ می رسد.

شهر لیژ در کشور بلژیک مرکز استانی با همین نام است. این دارای مساحت ۶۹ کیلومتر مربع و همچنین جمعیت ۲۰۰ هزار نفر می باشد. شهر لیژ از لحاظ جغرافیایی در دره رودخانه (Meuse) در شرق بلژیک قرار گرفته و با کشورهایی چون آلمان و هلند همسایه است. این شهر یکی از مراکز اقتصادی و فرهنگی بلژیک می باشد.

این شهر بدلیل موقعیت جغرافیایی که دارد سال های مورد هجوم اقوام مختلف قرار گرفته بود اما این موضوع هیچگاه در پیشرفت و اهمیت این شهر تاثیر چندانی نگذاشته است. ریشه نام شهر لیژ از زبان آلمانی گرفته شده است، اما ساکنین این شهر، از نژاد والون هستند که نژادی اصالتا فرانسوی می باشد. بنابراین می توان این شهر را پایتخت اقوام و همینطور فرهنگ های مختلف در کشور بلژیک خواند.

خدمات حمل بار هوایی برای همه کشور های جهان توسط پرتو کارگو انجام میشود و امکان انتقال کالاهای مختلف با بهترین کیفیت فراهم خواهد شد. برای ارسال بار به لیژ به صورت هوایی فقط یک تماس با ما کافیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا