ارسال بار به مسقط ( حمل هوایی مسقط ) + بیمه کامل و مشاوره رایگان

بهترین روش برای ارسال بار به مسقط با کمترین هزینه

برای ارسال بار به مسقط و انتقال محموله های تجاری و شخصی می توانید از طریق شماره های پرتو کارگو با ارزانترین تعرفه ها محموله های خود را منتقل کنید . بهترین روش برای ارسال بار به مسقط حمل هوایی است که امکان ارسال سریع در مدت 2-3 روز را فراهم می نماید.

ما در مجموعه پرتو کارگو به عنوان یکی از برترین و حرفه ای ترین شرکت های حمل و نقل ایران محموله های مختلف شما را از طریق فرودگاه امام خمینی و با استفاده از بهترین و معتبر ترین شرکت های هواپیمایی ایرانی و خارجی بارگیری و منتقل می نماییم .

پرتو کارگو برای ارسال بار به مسقط به صورت هوایی در اسرع وقت و با کمترین هزینه محموله های شما را پس از انجام فرایند های گمرکی و بسته بندی تخصصی در کمترین زمان ممکن و تحت پوشش بهترین بیمه نامه به مسقط ارسال می نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حمل و نقل بین المللی با شماره های ما در تماس باشید .

ارسال-بار-به-مسقط-به-صورت-همه-روزه-با-کمترین-هزینه
ارسال-بار-به-مسقط-به-صورت-همه-روزه-با-کمترین-هزینه

ارسال بار به مسقط به صورت فریت بار مسافری

همانطور که قبلا گفته شد ، یکی از روش های ارسال بار به مسقط ، روش فریت بار مسافری است . از آنجایی که ایرلاین های مختلف امکان حمل بار بیش از 30 کیلوگرم را برای مسافران فراهم نمی نمایند ، در صورت همراه داشتن بار اضافه یا سنگین بودن چمدان ها جریمه های سنگینی در نظر میگیرند.

از همین جهت می توانید از طریق روش فریت بار مسافری محموله و کالاهای خود را از ایران به مسقط ارسال کنید. 

در روش فریت بار مسافری در صورتی که قصد مسافرت به مسقط را دارید می تواند با ارائه بلیط پرواز چمدان های اضافی خود را از این طریق با هزینه ای کمتر 3-4 روز قبل از پرواز به مسقط ارسال نمایید و در زمان ورود به مسقط محموله خود را از گمرک فرودگاه تحویل بگیرید.

ارسال بار به مسقط به روش فریت بار مسافری با استفاده از هواپیماهای مسافری انجام میشود و از آنجایی که تعداد پرواز های هواپیماهای مسافری زیاد است معمولا محموله در اسرع وقت به مقصد ارسال می شوند.

این روش برای ارسال محموله و کالا برای سایر اشخاص در مسقط نیز کاربرد دارد که می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان پرتو کارگو با اطلاعات کافی و لازم را کسب نمایید.  برای ارسال بار به عمان می توانید از طریق شماره های ما بهترین و کاملترین خدمات را تجربه کنید.

پرتو کارگو با سالها تجربه در ارائه خدمات باربری بین المللی در اسرع وقت محموله های شما را بارگیری و ارسال می نماید.

ارسال بار به مسقط به صورت کارگو 

یکی دیگر از روش هایی که برای ارسال بار به مسقط مورد استفاده قرار میگیرد روش کارگو می باشد. در روش کارگو محموله های شما از طریق خطوط هواپیمایی و با استفاده از هواپیما های کارگو بارگیری و منتقل می شوند.

این روش امکان بارگیری و ارسال محموله های در حجم زیاد و یا وزن زیاد را فراهم می نماید . از همین جهت معمولا روش کارگو برای انتقال محموله ها و کالاهای تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

در روش کارگو ، هرچه وزن و حجم محموله بیشتر باشد هزینه های انتقال شما کاهش خواهد شد.  به عنوان مثال ، یکی از کاربرد های این روش می تواند ارسال کامل اثاثیه یک منزل به مسقط باشد.

برای ارسال بار به مسقط به صورت کارگو می توانید از طریق شماره های ما با کارشناسان متخصص در پرتو کارگو مشاوره نموده و انتقال کالاهای خود را انجام دهید. 

علاوه بر ارسال بار به مسقط ، ارسال بار به کویت نیز با بهترین کیفیت و در اسرع وقت انجام میشود. . با ما در تماس باشید.

کارگو-هوایی-برای-عمان-min
کارگو-هوایی-برای-عمان-min

مدارک مورد نیاز برای ارسال هوایی به مسقط چیست  ؟ 

اگر قصد ارسال هوایی بار به مسقط به صورت هوایی دارید ، باید به نکاتی توجه داشته باشید. کامل بودن مدارک از مهمترین مواردی است که برای ارسال بار به مسقط و تحویل آن در فرودگاه باید مدنظر قرار گیرد. 

 • تصویر پشت و روی کارت ملی شخص فرستنده
 • تصویر صفحه اول پاسپورت شخص فرستنده
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص فرستنده در ایران
 • تصویر پاسپورت شخص دریافت کننده در مسقط
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل مقصد تحویل گیرنده در مسقط
 • تهیه لیست کالاها یا همان پکینگ لیست

چنانچه قصد ارسال بار تجاری به مسقط را دارید ، لازم است تا مدارک زیر را نیز ارائه نمایید :

 •  صدور فاکتور کالاها برای بارهای تجاری
 • ارائه کارت بازرگانی و یا معرفی نامه از شرکت جهت ارسال بار تجاری به مسقط
 • دریافت مجوزهای لازم جهت اخذ مجوز صادراتی در صورت لزوم
 • تهیه پکینگ لیست و لیست بارهای موجود برای ارسال

در خصوص ارسال بار به مسقط یا سایر شهر های عمان ، در صورتی که مدارک شما ناقص می باشد و یا نیاز به هماهنگی برای تحویل بار دارید با شماره های ما در تماس باشید . بهترین راهکار ها در اسرع وقت در اختیار شما قرار میگیرد. با خدمات پرتو پرواز کارگو هیچ مشکلی در ارسال محموله ها به صورت هوایی به مسقط وجود ندارد.

بهترین و تخصصی ترین خدمات برای ارسال بار به دبی و ارسال بار به شارجه نیز توسط مجموعه پرتو کارگو به شما عزیزان ارائه می شود.

موارد ممنوعه برای حمل هوایی به مسقط چیست ؟ 

خطوط هوایی معمولا از ورود برخی اقلام به دلیل احتمال ایجاد خطر برای پرواز جلوگیری می نمایند که برای ارسال هوایی به مسقط نیز این امر وجود دارد. برخی اقلام که امکان انفجار ، آتش سوزی و . . . دارند جزوی از این لیست هستند.

موارد ممنوعه برای حمل هوایی به مسقط به صورت زیر هستند : 

 1. مواد خوراکی نظیر خشکبار ( آجیل و تنقلات ) 
 2. مواد غذایی شامل حبوبات ، برنج و . . . 
 3. میوه و سبزیجات خشک و منجمد
 4. عرقیات و ترشیجات 
 5. اقلام آرایشی و بهداشتی ، عطر و ادکلن
 6. انواع دارو و یا دخانیات 
 7. موارد قابل اشتعال 
 8. مواد سمی 
 9. سیگار و مواد مخدر 

برخی موارد نیز توسط گمرکات 2 کشور ممنوع الورود و ممنوع الخروج می باشند . به عنوان مثال ، ارسال عتیقه به مسقط یا سایر شهر های عمان مطلقا امکان پذیر نمی باشد.

ارزیاب های گمرکی قبل از ارسال محموله ها در فرودگاه امام خمینی تمامی محموله ها را مورد بررسی قرار میدهند تا محموله فاقد هرگونه اشیاء عتیقه یا ممنوعه باشد. 

اگر برای ارسال بار به مسقط به صورت هوایی نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با شماره های پرتو کارگو در تماس باشید. 

فریت-بار-مسافری-برای-مسقط
فریت-بار-مسافری-برای-مسقط

هزینه های ارسال هوایی به مسقط چقدر است ؟ 

برای ارسال بار به مسقط به صورت هوایی ، هزینه های حمل و نقل محموله ها بر اساس وزن حجمی محموله ها مورد محاسبه قرار میگیرد. 

در مورد وزن حجمی لازم است بدانید تمامی شرکت های هواپیمایی جهت یک متر مکعب بار تقریبا 167 کیلوگرم شما را شارژ می نمایند. یعنی اگر شما باری داشته باشید که سبک باشد (مثلا ۱۲۰ کیلوگرم) و حجم آن یک متر مکعب باشد بنا بر قوانین شرکت هواپیمایی وزن محاسباتی بار شما 167 کیلوگرم درج خواهد شد.

اما در صورتی که بار شما با حجم یک متر مکعب دارای وزن ۳۰۰ کیلوگرم باشد شما طبق همین قانون ملزم به پرداخت هزینه فریت بار جهت ۳۰۰ کیلوگرم هستید. نحوه اندازه گیری وزن حجمی نیز ، اندازه طول ضرب در عرض ضرب در ارتفاع هر جعبه ، به سانتی متر ، تقسیم آن عدد به ۶۰۰۰ است. در صورتی که عدد به دست آماده از وزن جعبه شما بیشتر باشد « عدد به عنوان وزن محاسباتی بار» شما توسط شرکت هواپیمایی در نظر گرفته می شود.

هزینه ارسال بار به مسقط در فریت بار یا حمل هوایی بار به فرودگاه‌های مهم دنیا از نحوه توزین خاصی پیروی می‌کند.معیار توزین جهت ارسال بار هوایی به دو صورت است :‌

 1. عدد روی باسکول گمرک
 2. وزن حجمی مطابق قوانین ایرلاین

در صورتی که هر ۱ متر مکعب بار شما روی باسکول بیش از ۱۶۷ Kg باشد، عدد روی باسکول به عنوان وزن محاسباتی بار شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر هر ۱ متر مکعب از بار شما وزنی کمتر از ۱۶۷ کیلوگرم داشته باشد طبق قوانین شرکت هواپیمایی حداقل وزنی که برای یک متر مکعب بار شما در نظر می‌گیرند همان ۱۶۷ کیلوگرم خواهد بود 

ممکن است محاسبه هزینه ارسال بار به مسقط بر اساس فرمول های بالا کمی پیچیده باشد . به همین جهت می توانید با تماس با شماره های پرتو پرواز کارگو و اعلام وزن و ابعاد محموله خود ، کمترین هزینه را از کارشناسان ما استعلام نمایید. 

مراحل ارسال هوایی بار به مسقط

برای ارسال بار به مسقط به صورت هوایی مراحل انجام کار به صورت زیر می باشد : 

 1. تماس با کارشناسان مجموعه پرتو کارگو
 2. مشاوره تخصصی و ارائه اطلاعات مربوط به وزن و ابعاد و نوع محموله
 3. بررسی مدارک ارسال کننده 
 4. بسته بندی
 5. انتقال محموله به فرودگاه امام
 6. انجام تشریفات گمرکی 
 7. پالت بندی
 8. صدور بارنامه حمل هوایی برای مسقط 

در مرحله اول ، قبل از ارسال هوایی به مسقط باید مشخصات محموله خود را به صورت دقیق به کارشناسان ارائه نمایید تا امکان سنجی ارسال محموله انجام شود. سپس نیاز به بسته بندی محموله داریم تا محدوده در هنگام حمل و نقل دچار مشکل و خسارت نشود.

در مراحل تشریفات گمرکی ، محموله توسط ارزیاب های گمرک مورد بررسی قرار خواهد گرفت . سپس از طریق دستگاه x-ray نیز مورد بررسی کامل قرار میگیرد.

در نهایت ، محموله در محل بارگیری پالت بنده شده و بارنامه حمل هوایی با کد رهگیری خدمت شما تقدیم می شود . 

برای ارسال بار به مسقط فقط کافیست با شماره های ما در تماس باشید . کاملترین خدمات بدون سختی توسط کارشناسان انجام خواهد شد.

ارسال هوایی لوازم شخصی و اثاثیه به مسقط 

یکی از خدماتی که از طریق حمل هوایی به مسقط انجام می شود ، انتقال اثاثیه و لوازم خانه و وسایل شخصی می باشد .  در این روش شما عزیزان می توانید لوازم شخصی مانند لباس ، کتاب و . . . را از طریق خطوط هوایی و حمل بین المللی به مسقط ارسال نمایید. 

برای ارسال لوازم شخصی به مسقط به صورت هوایی بهترین راه قرار دادن این وسایل داخل یک چمدان و یا یک کارتن محکم می باشد . وسایل شما در گمرک ایران بازبینی شده و در صورت عدم وجود موارد ممنوعه مجموعه پرتو کارگو در اسرع وقت بسته های شما را به مسقط ارسال خواهد نمود. 

از این طریق می توانید لوازم منزل را نیز ارسال نمایید . بسیاری از مهاجرین برای کاهش هزینه های خود اقدام به انتقال لوازمی مانند یخچال ، تلویزیون ، مبلمان و . . .  می نمایند که این امر نیز از طریق حمل هوایی به مسقط امکان پذیر خواهد بود.

ارسال هوایی زعفران به مسقط 

یکی از محموله هایی که توسط پرتو کارگو به صورت هوایی به مسقط ارسال میشود زعفران است . در حمل هوایی به مسقط هر پاسپورت امکان ارسال زعفران تا 100 گرم را دارد. از همین جهت قوانین سفت و سختی برای ارسال زعفران اعمال می شود. 

اگر قصد دارید مقداری زعفران به صورت هوایی به مسقط ارسال نمایید بهتر است ابتدا با کارشناسان مجموعه پرتو کارگو در تماس باشید . مشاوران ما آماده ارائه راهنمایی کامل به شما عزیزان هستند .

ارسال فرش به صورت هوایی به مسقط 

یکی دیگر از اقلامی که توسط هموطنان به مسقط ارسال میشود انواع فرش دستباف و ماشینی می باشد . برای ارسال فرش نیز پرتو کارگو به صورت تخصصی امکان ارسال را فراهم می نماید.

از نظر گمرک فرودگاه ، اگر محموله فرش ارسال شده به قصد موارد تجاری نبوده و عتیقه نیز نباشد امکان ارسال آنها به مسقط میسر است.

تعداد فرش ارسال و نوع آنها برای تشخیص تجاری بودن محموله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای ارسال بار به مسقط به صورت هوایی تنها کافیست با شماره های پرتو کارگو در تماس باشید.

درباره مسقط

مسقط پایتخت پادشاهی ثروتمند عمان است. این شهر بزرگترین شهر کشور عمان نیز به حساب می‌آید که ۹۰۰ سال قبل و در قرن ۱۲ میلادی تاسیس شد.

برای معنای دقیق کلمه مسقط دو نظریه مختلف وجود دارد یکی از این نظریه‌ها می‌گوید که مسقط یک واژه فارسی به معنای بوی تند است و طبق نظریه دیگر، مسقط کلمه‌ای کامل عربی به معنای پهلو گرفتن و افتادن لنگر کشتی است.

پیشه اصلی مردم مسقط ماهیگیری، صناعت، نجاری و ساخت طلا و نقره و تجارت بوده است. شغل تمامی ساحل نشینان مسقط نیز ماهی‌گیری است و حکومت برای این افراد ساحل نشین خانه و امکانات لازم برای ماهی‌گیری را فراهم کرده است.

پیشرفت اقتصادی مسقط در طول سالیان گذشته و شرایط اجتماعی و اقصادی رو به رشد آن باعث شده که افراد زیادی داوطلب کار و یا تحصیل در این شهر عربی شوند. شهر مسقط به دلیل نزدیکی به خط استوا اقلیمی بسیار گرم دارد و حتی در اواسط تابستان به جرات میتوان گفت، گرمای هوای این شهر طاقت فرسا و آزار دهنده می‌شود. گرمای هوای مسقط برای افرادی که طرفدار آب و هوای سرد و مرطوب هستند، دلپذیر نیست و مانع سفر آنها به این شهر می‌شود.

برای ارسال بار به مسقط به صورت همه روزه فقط کافیست با شماره های پرتو کارگو در تماس باشید و با ارزانترین تعرفه ها محموله های خود را منتقل کنید . ما برای حمل هوایی به مسقط از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی به صورت همه روزه آماده همکاری با شما به صورت کارگو و فریت بار مسافری هستیم . با شماره های ما در تماس باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا